Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘prompter’ açıklaması

O anları anlattı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya  mitinginde vatandaşlara seslendi. Erdoğan, konuşmasında kente 2.  üniversite müjdesinde bulundu.

Apolet tartışmasıyla ilgili olarak  konuşan Erdoğan, ‘Gidip de ziyaret ettiğin Selahattin Demirtaş’a mı  takacaksın o apoleti?’ diye konuştu. Erdoğan, ‘prompter’ tartışmasının  detaylarını da anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'prompter' açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya mitinginde halka hitap  etti. Erdoğan, apolet tartışmasıyla ilgili olarak Muharrem İnce’ye sert  sözlerle yüklendi. Gündemdeki ‘prompter’ tartışmasına da değinen  Erdoğan, o anlarda yaşananları anlattı.

Erdoğan’ın açıklamaları:

Ey Bay Kemal, Ey Muharrem, çırak bile olamadınız, çırak bile. 2002  yılında her AB vatandaşı, mesela ortalama 100 avro gelir elde ederken  bizim o zaman 35 avro gelir. Geçen yıl darbe girişimi başta olmak üzere  onca olumsuzluğa rağmen aylık ortalam 100 avro kazanan AB vatandaşına  karşı biz de 63 avro gelir elde eder hale geldik. Bay Muharrem anladın  mı? Bay Kemal anladın mı?

Sizin otomobile kafanız basmaz. 2002 yılında 91 bin adet satılan Türkiye’de geçen yıl 723 bin otomobil satıldı.

“HER EVE BUZDOLABI, ÇAMAŞIR MAKİNESİ GİRİYORSA REFAH SEVİYESİ VAR”

Sizin otomobile falan kafanız basmaz. Geçtiğimiz yıl 723 bin otobüs  satıldı. 91 bin nerede, 723 bin nerede? Hey gidi… Her eve otomobil giriyorsa, buzdolabı, çamaşır makinesi giriyorsa bir refah seviyesi var.

SAKARYA’YA ÜNİVERSİTE MÜJDESİ

Sakarya’ya 21 katrilyonluk yatırım yaptık. İnşallah ikinci üniversiteyi de kazandırıyoruz.

“SELAHATTİN DEMİRTAŞ’A MI TAKACAKSIN APOLETİ?”

Türkiye’ye Cumhurbaşkanı değil, bazıları kral olacaklarını sanıyorlar. Kılıçdaroğlu’nun gel bakalım Muharrem diyerek CHP’ye aday yaptığı  kişinin Afrin operasyonu komutanı Metin Temel Paşa ile ilgili  hadsizliğini duydunuz değil mi? Sen apolet mi sökeceksin. Gidip de  ziyaret ettiğin Selahattin Demirtaş’a mı takacaksın o apoleti?  Teröristten Cumhurbaşkanı adayı olmaz.

Beni alkışlamız, ya ben başkomutanım. Ey Muharrem sen kendini ne  zannediyorsun ya? Dur bakalım. Sen daha çırak bile değilsin. Temel Paşa  da orada protokoldeki yerini almış konuşmamda da alkışlanması gereken  yerde alkışlamış niye rahasız oluyorsun?Cumhurbaşkanının kimsenin  apoletini sökme yetkisi yoktur. Yargı yapar onu yargı.

‘PROMPTER’ TARTIŞMASI

Korumaları selfie yapan bir yapan genci sahneden atıyor. Bunun bir de  sosyal medyası var. Geçen gün öyle diyor. Prompterı unutmuşum. Duydunuz  mu? Ben unutmadım, prompterın dersini veririm sana. Ben kanaat önderleri  ile iftarda yanımdaki hocaefendi akşam namazını kılmak için çıktı. Ben  konuşmamı yaparken o dönüyordu. Korumalar önünü kestiler, onu  sandalyesine göndermediler, bu beni rahatsız etti. Koruma müdürümü  çağırdım, tekrar yerine götür. Bu benim ilim ehline gösterdiğim  saygımdır, bay Kemal, bay Muharrem.

mynet


Like it? Share with your friends!

0

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘prompter’ açıklaması

Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals