Kardeşi kırmızı bülten ile aranmasına rağmen Erdoğan’ın verdiği iftara katıldı

Sürpriz İsim


Türkiye’nin kırmızı bültenle aradığı  PYD’nin önceki eşbaşkanı Salih Müslim’in ağabeyi Prof.Dr. Mustafa  Müslim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Diyarbakır’da verdiği iftara katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Diyarbakır’da verdiği iftar  yemeğine Türkiye’nin kırmızı bültenle aradığı PYD’nin önceki eşbaşkanı  Salih Müslim’in ağabeyi Prof.Dr. Mustafa Müslim de katıldı.

Gaazetei Abdulkadir Selvi de iftara ilişkin ayrıntıları “Erdoğan  neden uyarma gereği duydu?” başlığılyla köşesine taşıdı. Selvi  “Türkiye’nin kırmızı bültenle aradığı PYD’nin önceki eşbaşkanı Salih  Müslim’in ağabeyi Prof.Dr. Mustafa Müslim de iftara katılan isimler  arasında yer alıyor” ifadelerine yer verdi.

SALIH MUSLİM KIMDIR

SALİH MÜSLİM KİMDİR?

Türkiye’nin kırmızı bültenle aradığı PYD’nin önceki eşbaşkanı Salih  Müslim’in ağabeyi Prof.Dr. Mustafa Müslim de iftara katılan isimler  arasında yer alıyor.

1951 yılında Halep’te dünyaya gelen Salih Müslim doğma büyüme  Suriyelidir. Kürt asıllı bir ailenin ferdi olan terör örgütü PYD’nin eşbaşkanı Salih Müslim Suriye Kürdistan Demokrat Partisi’ne katılmıştır.  Daha sonra PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin eşbaşkanı olarak seçildi.

PYD terör örgütünün kurucusu olarak Salih Müslim gösterilmektedir.  Salih Müslim tarafından 2003 yılında kurulmuştur. Salih Müslim bir çok  kez savaş durumlarında sık sık Türkiye’ye gelmiş ve ülke yetkilileri  ilerde görüşmelerde de bulunmuştur. Salih Müslim 1970 yıllında  İstanbul’a gelerek, İstanbul Teknik Üniversite’sinin Kimya Mühendisliği  bölümünü bitirmiştir. 1998 yılında ise, Suriye’nin sol kolu olan,  Kürdistan Demokratik partisine katılmış ve 2003 yılında ayrılarak PYD  örgütünü kurmuştur.

2013 yılında oğlu Şervan Müslim’i Telabyad’da çıkan silahlı bir çatışmada kaybetmiştir.

Müslim, 2010 senesinde Irak’a kaçmış, 2011 senesinde tekrar Suriye’ye  dönerek, Suriye’deki iç savaşta hain planlarını sürdürmeye devam  etmiştir.

mynet


Like it? Share with your friends!

0

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardeşi kırmızı bülten ile aranmasına rağmen Erdoğan’ın verdiği iftara katıldı

Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals